kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

BASE başlıyor

28 Eylül 2021

BASE, bu yıl 29 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Tophane-i Amire’de 5. kez Derya Yücel küratörlüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle; Grundig, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM) ve TEB Özel Bankacılık eş sponsorluğunda; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi paydaşlığı ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Etkinlik, üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, grafik tasarım, cam ve seramik, geleneksel Türk sanatları bölümlerinden yeni mezun sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin 42 farklı şehrindeki 75 üniversiteden 1200’e yakın başvuru alan BASE’in 2021 edisyonunda seçici kurulun değerlendirmesiyle, 32 üniversiteden 100 yeni mezun sanatçının 114 eseri yer alacak.

Mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde gençlere destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlayan; Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonunu taşıyor.