kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

BASE’den yeni sergi: BASELECTED

30 Mayıs 2022

BASE, 28 Mayıs – 12 Haziran 2022 tarihleri arasında, bu yıl T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2.’si düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında BASELECTED başlıklı sergiyi Derya Yücel’in küratörlüğünde düzenliyor.

Daha önce BASE’in ilk 5 edisyonuna katılmış Türkiye’nin dört bir yanından sanatçıların güncel üretimlerinden oluşan seçkide; resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi geniş bir yelpazede, 70 sanatçıya ait 100’ü aşkın eser yer alacak. Sergi eş zamanlı olarak www.base.ist adresinden de izlenebilecek.

BASELECTED sergisi, Türkiye’nin yeni mezun genç sanatçı adaylarını aynı çatı altında bir araya getiren ve bugüne kadar 500’ü aşkın sanatçı adayını sanatseverlerle buluşturmuş olan BASE’in ilk 5 edisyonunda yer almış sanatçıların güncel üretimlerden bir seçki sunarken, izleyicilere sanatçıların son dönem üretimlerini izleme fırsatı veriyor.

Sergi boyunca ücretsiz sanat atölyeleri de sergiye eşlik edecek. ‘Dilara Göl ile Mono Baskı Atölyesi’, ‘Delal Eken ile Rapido Çizim Atölyesi’, ‘Çiğdem Akgün ile Kolaj Portre Atölyesi’, ‘Seda Boy ile Seramik Figür Heykel Atölyesi’, ‘Meta iş birliğiyle Metaverse Atölyeleri’ gibi kamuya açık sanat atölyeleri düzenlenecek.