kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Başka Sinema Açıkhavada Sinema Ayvalık’ta

31 Temmuz 2019

Başka Sinema, 2 – 16 Ağustos 2019 tarihleri arasında Ayvalık’ta Açıkhavada Sinema başlıklı bir program düzenliyor. Programda geçtiğimiz sezonun ilgi gören filmleri, bazıları henüz vizyona girmemiş yapımlar ve çekildiği yıllarda sinemaların vazgeçilmezi olmuş klasikler yer alıyor.

Bir zamanlar pek çok yazlık sineması bulunan Ayvalık’ta bu sefer İlçe Nüfus Müdürlüğü bahçesi on beş günlüğüne yazlık sinemaya dönüşecek. Başka Sinema Açıkhavada Sinema, Ayvalıklıları ve tatil için Ayvalık’ta bulunan sinemaseverleri 21.30’da başlayacak suarelere davet ediyor.

Bu yıl 4 – 9 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Başka Sinema Ayvalık Film Festivali(BSAFF) yazın sıcak günlerinde açıkhavada ferah ferah film izleme fırsatını da kaçırmak istemedi. BSAFF Ayvalık’ta yıl boyu sürdürmek istediği etkinliklerin ilkine Başka Sinema Açıkhavada Sinema ile başlıyor.

Kariyo & Ababay Vakfı ana sponsorluğunda düzenlenen festival Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün büyük katkıları, Bir Film, Mars Prodüksiyon, Fabula, Filma, Filmartı, TME, Kadıkoy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi, Fransız Kültür Merkezi ve Matris Mühendislik’in desteğiyle gerçekleştiriliyor.