kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali başlıyor

31 Ağustos 2021

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali, bu yıl 2 – 8 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival gösterimleri bu yıl Vural Sineması’nda ve Ayvalık Büyük Park Amfitiyatro’da açık havada yapılacak. Bu yıl festivalde bölümde 44 film gösterilecek.

Festival bu yıl Ayvalık BelediyesiBalıkesir Büyükşehir BelediyesiKariyo & Ababay Vakfı, Kültür için AlanKendine HasBilginer – Melin Ayvalık Sanat Kültür Eğitim Vakıf (ASKEV)Maadra Vineyards, PentiSetur Marinas AyvalıkGoethe-Institut, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) ve Koop’un katkılarıyla gerçekleşecek.

Azize Tan’ın direktörlüğünü yaptığı festivalin program danışmanlığını geçtiğimiz yıl olduğu gibi Fatih Özgüven üstleniyor. Başka Sinema Ayvalık Film Festivali afişi bu yıl Cansu Uzun Gün’ün illüstrasyonu ve Emel Işıtan’ın görsel tasarımıyla hazırlandı.

Türkiye Sineması 2020-2021”,“Hayaletler, Hatıralar””Buradan Nereye?”, “Olmaz Olmaz Deme”, “Kulaktan Kulağa” ve “Çocuklar İçin Sinema” başlıklı bölümler hem dünya hem Türkiye sinemasından yeni ve ödüllü filmleri merak edenlere, filmler üzerine düşünüp tartışmak isteyenlere, dünyanın hâline sinemayla bakanlara hitap ediyor.