kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bergama Tiyatro Festivali programı açıklandı

12 Mayıs 2022

3dots ve BERaBER tarafından Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğunda düzenlenen Bergama Tiyatro Festivali, bu yıl 2 – 5 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV), Bergama Ticaret Odası ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği de destek oluyor.

Festival programında yerli ve uluslararası 26 performansın yanı sıra atölye, konuşma ve yürüyüşler de yer alacak. Bergama’nın tarihi sokak ve mekânları Asklepion; Bergama Kültür Merkezi (BerKM); dünyanın ilk 7 kilisesinden biri ve Roma tapınağı olan Kızılavlu ve Akropol’de hayat bulan festival, ücretli ve ücretsiz etkinlikleriyle her yaşta seyirciyi ağırlıyor.

Yerelleşme; Sektörleşme; Sosyal ve Kültürel Hayatın Erişilebilirliği ve Çocuklar ve Gençlerin Kültür ve Sanat Hayatına Katılımı başlıklarını temeline alarak, bir araya gelmenin, tanışmanın ve yeni hikayeler paylaşmanın önemine dikkat çekme amacıyla yola çıkan festival, seçkisinden öne çıkan performanslar ve Mabel Matiz açılış konseriyle programına 2 Haziran’da başlıyor.

4 gün sürecek festivalin kapsamlı programında etkinlikler Festival Özel; Performanslar, Bölgeden ve Çocuklar için Performanslar; Alana Dair, Somut Olmayan Kültürel Miras ve Çocuklar ve Gençler için Atölyeler; Konuşmalar ve Yolculuklar olmak üzere 9 farklı kategoride ziyaretçilerle 4 gün boyunca bir araya geliyor.