kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Beykoz Kundura’dan Bir Yaz Gecesi Sahnesi ve Bir Yaz Gecesi Sineması programları

21 Temmuz 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle Mart ayından beri etkinliklerine ara veren Beykoz Kundura, kontrollü normalleşme sürecinde belirtilen tüm sağlık önlemlerini alarak Temmuz ayında kapılarını Bir Yaz Gecesi Sahnesi ve Bir Yaz Gecesi Sineması programları ile tekrar açıyor.

25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Bir Yaz Gecesi Sahnesi çatısı altında elektronik, world, funk, indie, pop ve rock müziğin en heyecan verici notalarını bir araya getiren Beykoz Kundura, Eylül ayının sonuna kadar farklı müzik etkinliklerin ev sahipliği yapacak. Beykoz Kundura, açıkhava konser programının yanı sıra 7 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında ise Kundura Sinema ve MUBI Türkiye iş birliği ile gerçekleştireceği Bir Yaz Gecesi Sineması açık hava film gösterimleri ile karantinada geçen günlerin ardından, yaz aylarının heyecanla beklenen sanat duraklarından biri olmaya hazırlanıyor.

Beykoz Kundura, Bir Yaz Gecesi Sahnesi’nin açılışını yeni nesil Türkçe müziğin en beğenilen isimleri Chico, Hedonutopia, The Kites ve Undomondo ile 25 Temmuz, Cumartesi günü yapıyor. Sahne programının 26 Temmuz, Pazar günü gerçekleşecek ikinci gününde ise melodik tekno tarzda çalan DJ Büber, groove, house ve caz notalarını DJ kabininde bir araya getiren Tolga Duyan feat. Bulut Adalı Seçkin ve başarılı trompetçi Barıştık Demirel – Barıştık Mı? canlı performansı yer alıyor.

Beykoz Kundura’da yaz aylarının habercisi olan, 2017 yılından beri sinemaseverlerin yakından takip ettiği Bir Yaz Gecesi Sineması bu sene yeni bir iş birliğine imza atıyor. MUBI Türkiye’nin hazırladığı özel gösterim programı 7 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında izleyicileriyle buluşacak.