kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Beyoğlu Sineması’ndan fon toplama kampanyası

9 Haziran 2020

Pandemi süresince kapalı kalan ve bu dönemde de sinema emekçilerinin maaşlarını ve diğer ödeme yükümlülüklerini yerine getiren Beyoğlu Sineması, kapılarını yeniden açabilmek için desteğe ihtiyaç duyuyor. Beyoğlu Sineması, Fongogo’da #sayenizde başlıklı bir fon toplama kampanyası başlattı.

250, 500, 1.000 ve 2.500 TL olmak üzere farklı destek opsiyonlarından birini seçen kullanıcılar, Beyoğlu Sineması’nın hem perdesinde hem de internet adresinde yer alacak “Sayenizde” bölümüne ismini yazdırarak sinemanın faaliyetlerine devam etmesi için gerekli desteği verebilecek.

Kampanyanın önceliği pandemi sonrası Beyoğlu Sineması’nın kapılarını yeniden açabilmesi. Yapılacak destekler ile Beyoğlu Sineması’nın nesilden nesile bağımsızlığını koruyarak, Türkiye’de sinema kütürünün gelişimine katkı sağlamaya devam etmesi amaçlanıyor.

Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Yeşim Ustaoğlu gibi sinemacıların ilk filmlerini tek kopyayla gösteren Beyoğlu Sineması, sinemacıların yetişmesine katkı sağlayacak, festivallerden ödüllerle dönen filmleri Türkiye’deki sinemaseverlerle kavuşturmaya devam edecek. Ayrıca sinema, geleneklerine bağlı bir sanat dalı olmasına rağmen sinema salonu işletmeciği her daim yeniliğe açık ve çağın gerekliliklerini yerine getirmekle sorumlu olan işletmeler. Beyoğlu Sineması da gerek sinema salonu, gerekse fuaye alanını yenileyerek çağa uygun şekilde faaliyetlerine devam edebilmek için desteğinize ihtiyaç duyuyor.