kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bige Örer IBA Uluslararası Konferansı’nda moderatör olarak yer alacak

2 Eylül 2016

International Biennial Association (IBA), 3 – 4 Eylül 2016 tarihlerinde Çin’in Shangay şehrinde “Biennials in Transformation: Hybridization as New Challenge” (Dönüşen Bienaller: Yeni Bir Meydan Okuma Olarak Hibritleşme) başlıklı bir uluslararası konferans düzenliyor.

21. yüzyılda bienallerin formatına ve çokkatmanlı söylemlerine odaklanacak olan konferans, bienallerdeki çokdisiplinli geçişin geleneksel bienal formatlarının geleceği için ne ifade ettiğini genel katılıma açık iki oturumda tartışacak.

“Yeni Paradigma Olarak Çokdisiplinlilik” başlığını taşıyan ilk oturum, İstanbul Bienali Direktörü ve IBA Başkan Yardımcısı Bige Örer tarafından modere edilecek. Oturum; Columbia Üniversitesi Profesörü Gayatri Chakravorty Spivak’ın “keynote” konuşması ile açılacak. Diğer konuşmacılar ise Çağdaş Sanat ve Doğal Yaşam Merkezi Direktörü Clive Adams, Montreal Bienali Yürütücü ve Artistik Direktörü Sylvie Fortin, Manchester Asya Trienali Artistik Direktörü Alnoor Mitha ve CAFA Küratöryel Araştırma Başkanı Wang Chunchen.