kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bilgi Eğitim’den Sanat Tarihi programı

7 Kasım 2016

Bilgi Eğitim, 22 Ekim – 19 Kasım 2016 tarihleri arasında Cumartesi günleri 10:00 – 12:00 ve 13:00 – 15:00 saatleri arasında ; Seda Yavuz, Burcu Pelvanoğlu, Nilgün Yüksel, Fırat Arapoğlu ve Osman Erden eğitmenliğinde gerçekleşecek “Sanat Tarihi Seminerleri” programı hazırladı.

19. yüzyıldan bugüne Batı Sanatı’nın dönemlerini, değişen estetik kaygıları ve sanat, sanatçı ve izleyici arasındaki ilişkinin nasıl dönüştüğünü ayrıntılı olarak ele alacak program 22 Ekim’de başlamış olsa da katılımcıların kaçırdıkları dersleri bir sonraki programda almaları sağlanabiliyor.

Seminerler modern ve çağdaş sanatı karşılaştırmalı olarak incelerken, program katılımcılarına, modern sanatın estetik yönelimli biçimsel akımları ve avangard akımlarını, ayrıca bu akımlardan mirasla gelişen çağdaş sanat ve onun uygulamalarını göstermek, bunları yorumlamalarını sağlamak amaçlanıyor. Böylece program sonunda günümüz sanatını anlamlandırabilmek hedefleniyor.