kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bilsart’tan video üretim desteği için açık çağrı

1 Şubat 2022

Bilsart, yeni video çalışmasını tamamlaması adına bir sanatçıya 25.000 TL üretim desteği vermek üzere bir açık çağrı yapıyor. Çalışma süresi sonucunda tamamlanan eser, Bilsart’ta Kasım 2022’de sergilenecek ve sergilenmesinin ardından eserin bir edisyonu Bilsar Koleksiyonu’na dâhil edilecek. Son başvuru tarihi 25 Şubat 2022.

Bu yılın seçici kurulu Aslı Seven, Hülya Özdemir ve Nazlı Pektaş’tan oluşuyor. Seçici Kurul, değerlendirme sürecinde sona kalan başvuru sahipleriyle bir kereye mahsus olmak üzere, yüz yüze ya da çevrimiçi görüşme talep edebilir.

Başvuru Koşulları:

  • Tek/çok kanallı video eserleri ve video eserler odağında diğer sanat pratiklerini (enstalasyon, performans, resim, heykel vb.) beraberinde barındırabilecek projeler için geçerlidir. İçerisinde hareketli görüntüye dair çalışma olmayan başvurular katılım koşulları gereğince değerlendirilmeyecektir.
  • Başvuru sahibi, çalışmakta olduğu ve belirli bir aşamaya getirdiği video eserini anlatan dökümanlarla (video, görsel, yazı vb.) başvuruyu gerçekleştirmelidir.
  • Türkiye’de yaşayan ve çalışan sanatçılar için geçerlidir.
  • Başvuran kişi lisans mezunu olmalıdır.
  • Kolektif sanatçı grupları başvuru yapabilir.