kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” başlıklı panel ENKA Kültür Sanat’ta

5 Nisan 2019

ENKA Kültür Sanat, 9 Nisan Salı günü kuruluş aşamasındaki Türkiye Tiyatro Vakfı’nın “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” başlıklı paneline ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin tiyatro mirasından bu alanındaki arşivcilik, koleksiyonculuk ve çağdaş müzeciliğe kadar konunun tüm boyutlarıyla ele alınacağı panelde; Esen Çamurdan, Can Gürzap, Tilbe Saran, Özalp Birol, Deniz Koç Çeliker ile Yavuz Pekman konuşma yapacak.

Panelde; Türkiye Tiyatro Vakfı’nın kurucu üyesi dramaturg-yazar Esen Çamurdan, eğitmen-oyuncu Can Gürzap ile Tilbe Saran’ın yanı sıra Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi genel müdürü Özalp Birol, Müze Sergi İşleri kurucusu Deniz Koç Çeliker ile akademisyen-oyuncu Yavuz Pekman birer konuşma yapacak. Panelin moderatörlüğünü gazeteci- yazar Zeynep Oral üstlenecek.

Etkinlikte; Türkiye’nin tiyatro mirasından Türkiye Tiyatro Vakfı’nın çalışmalarına, bu alandaki müze ihtiyacından arşivcilik, koleksiyonculuk ve çağdaş müzeciliğe kadar konunun tüm boyutları ele alınacak.