kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bodyinperform’da görev değişikliği

25 Mart 2019

2017 yılında kurulan performans platformu bodyinperform‘da  kurucu direktör ve performans sanatçısı Ayça Ceylan, direktörlük görevini sanat tarihçisi Serra Rodoplu’ya devretti. Ceylan, bodyinperform‘da yaratıcı direktör olarak yer alacak.

Serra Rodoplu, Başkent Üniversitesi Sanat Tarihi ve Müzecilik bölümünden mezun olduktan sonra, eğitimine Academy of Art Architecture and Design in Prague’da küratoryel çalışmalar alanında devam etti. Ardından yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi’nde Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat tarihi alanında tamamladı. TOBB Üniversitesi, SALT, İKSV gibi çeşitli eğitim ve sanat kurumlarında rol aldı. İzmir ve İstanbul arasında sergi, sanatçı atölyeleri ve etkinlikler gerçekleştirmektedir.

*BiP (bodyinperform) 2017 yılında kurulan, İstanbul merkezli bir performans sanatı platformudur. Performans sanatçılarını performans küratörlerini, performans sanatı alanındaki araştırmacıları, performans sanatı izleyicisini bir araya getirerek performans sanatı alanındaki üretimlerin çeşitliliği arttırmak ve performans kuramın tartışılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan bodyinperform BİPperformans, BİPsergi, BİPatölye, BİPkonuşma ve BiPfilm olmak üzere 5 bölümü içerir.