kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

bomontiada’da PANAYIR

17 Aralık 2016

Yaratıcı kültür kampüsü bomontiada16 – 30 Aralık tarihleri arasında PANAYIR: Kış başlıklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Üretim kültürü ve semtin mirasını bomontiada avlusuna taşıyacak etkinlikler, iki hafta boyunca devam edecek. Panayır programında yer alan çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölyeler, konserler, pop-up müzik etkinlikleri ve konuşmalara bomontiada sakinleri de katkıda bulunacak.

Atölyeler

Panayır’ın ilk haftasında Alt Sanat Mekânı’nda Paper StreetCO: ile Kartpostal, Ayliz Abbas önderliğinde gerçekleşecek Zendala atölyeleri bulunuyor. Alt Sanat Mekânı aynı zamanda The Terzihane tarafından yapılacak Bi Değişik Yastık, Bitti Gitti ile Kaligrafi, Kanute Macrame ile Makrome, Aslıhan Ekitmen ile Mekan Enerji Temizliği, TEGU ile çocuklar için Serbest Oyun ve Beden atölyelerine de ev sahipliği yapacak. Ayrıca Panayır’ın ikinci haftasında Monochrome’da bir Kahve Atölyesi gerçekleştirilecek.

ATÖLYE’de ise Nermin Köse ile Denim, Tuğçe Akbulut Çelik ile Magic Paper Aksesuvar Yapımı, Aslı Smith ile Shibori, Esin Durmaz ve Batuhan Esirger ile 3D Printing, Bihter Çelik ve Ece Özalp ile Yama, Meltem Şahin ile Işıklı Kartpostal ve Animasyon, Reflect ile Çocuk workshopları yapılacak.

Konuşmalar

Burak Ünaldı ile “Mutluluk Bulaşıcıdır”, Erdem Dilbaz ile Tarih Tekerlekten İbarettir, Ahmet Alpat, Bager Akbay ve Engin Ayaz ile Türkiye ve Maker Hareketi ve Aylin Durmaz & Ustalar ile “Mercek: Ustalar ile zanaatkarlık ve üretim” isimli konuşmalar yine Alt Sanat Mekânı ve ATÖLYE’de gerçekleşecek.

Müzik

Panayır boyunca, bomontiada avlusunda pop-up konserlerin yanı sıra Swing Mama, Uninvited Jazz Band, JazzMatiz ve daha pek çok isim Bomonti sakinleriyle buluşacak. Panayır boyunca avluda Radyo Babylon yayını olacak.

bomontiada Sakinleri

Şehrin müzik ve eğlence hayatına yön veren Babylon, Anadolu’nun yöresel lezzetlerini günümüze taşıyan Kiva, malzemeyi mutfağının odağında tutan Kilimanjaro, restoran ve gastronomi marketi bir arada sunan Delimonti, brasserie konseptini yepyeni bir yaklaşımla hayata geçiren mekân Monochrome, Bomonti Bira Fabrikası’nın bölgeye kazandırdığı mirası devralan The Populist, etkileşim ve yaratıcılık platformu ATÖLYE de kendi konseptlerinde yaratacakları standlarla Panayır’da yer alacak.