kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

border_less Art Book Days başlıyor

13 Mart 2019

border_less Art Book Days, bu yıl 12 – 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Sıraselviler Caddesi, No: 35, Beyoğlu’nda gerçekleşecek.

Online yayın border_less tarafından düzenlenen border_less Art Book Days, yayını olan ve(ya) metin üzerine çalışan sanatçıları, inisiyatifleri, müzeleri, galerileri, kurumları ve enstitüleri bir araya getiriyor. border_less Art Book Days, yayınevleri ile sanat alanında üreten, söz söyleyen ve paylaşan kişiler arasında yeni ilişkiler geliştirmeyi amaçlıyor.

border_less Art Book Days her yıl etkinlik öncesinde yapacağı açık çağrı ile üretim aşamasında olan bir sanatçı kitabı için 10.000TL değerinde fon sağlayacaktır. Merve Akar Akgün, Merve Elveren, Av. Selim Bilen, Nicole Dee O’Rourke, Sevim Sancaktar ve Mosaic Art Foundation temsilcisinden oluşan danışma kurulunun başvurular arasından değerlendirip seçeceği kitap projesi için son başvuru tarihi 31 Mart 2019. Kitap fonu sonucu Nisan ayı sonunda border_less web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

border_less farklı coğrafyalardan seçilen sanat üzerine anlatı ve görüşleri bir araya getirmek amacıyla Ocak 2018’de Huo Rf ve Melek Gençer tarafından online bir platform olarak kuruldu. Tanım, anlatım ve şekillendirme kelimelerini odağına alan border_less, İngilizce ve Türkçe, kimi zaman da sanatçının, hikâyenin, işin veya serginin ana dilinde, www.border-l-e-s-s.com adresinde yayın yapmaktadır.