kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

border_less ARTBOOK DAYS’in 4. edisyonu başlıyor

11 Mayıs 2022

border_less tarafından düzenlenen border_less ARTBOOK DAYS’in dördüncü edisyonu bu yıl 12 – 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında Arter ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Bu yıl etkinlikte 9 farklı ülkeden 26 sanatçı, 12 inisiyatif ve 15 sanat kurumu ziyaretçiler ile buluşuyor.

Yayını olan ve metin üzerine çalışan sanatçı ve inisiyatifler ile yayın yapan müze, galeri, kurum ve enstitüleri bir araya getirerek kitap üretimleri üzerinden yeni bir ortak alan yaratmayı hedefleyen etkinlik, sanat alanında üreten, söz söyleyen ve paylaşan kişileri bir araya getirirken yayınevleri üzerinden de yeni etkileşim zeminleri oluşturmayı amaç ediniyor.

Etkinlik kapsamında 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde sanat-sanatçı yayınları ekseninde bir konuşma programı ve etkinlik süresince gerçekleşecek çeşitli yayın lansmanları da ziyaretçileri bekliyor. 

border_less ARTBOOK DAYS’in bu yılki destekçileri arasında KINAY, Paribu, Vision Art Platform, Asya Nakliyat, Unlimited Publications, Studio MADA, Ofset Yapımevi ve Ari Meşulam yer alıyor.