kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Borusan Contemporary’den Amerika’da iki yeni sergi

12 Ekim 2017

Bu yıl Borusan Contemporary Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan seçme eserlerden oluşan iki yeni sergi Amerikalı izleyicilerle buluşuyor. Küratörlüğünü Borusan Contemporary Sanat Yönetmeni Kathleen Forde’un yaptığı sergilerden ilki Hareketli Görüntü: Betimleme, 29 Temmuz’da Ann Arbor’da açıldı. Sergi 26 Kasım’a kadar ziyarete açık kalacak. Uvertür: Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki başlıklı ikinci sergi ise 12 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında ise New York’ta gerçekleşecek.

Ann Arbor’da açılan Hareketli Görüntü: Betimleme, Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu’nun, Michigan Üniversitesi Güzel Sanatlar Müzesi‘nde sergilenen üçüncü ve son sergisi. Sergi, geleneksel portre kavramları üzerine çağdaş bir bakış sunan Hannu Karjalainen, Daniel Rozin ve Marina Zurkow’un eserlerinden oluşuyor.

Uvertür: Borusan Contemporary Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki başlıklı ikinci sergi ise Jim Campbell, Daniel Canoger, U-Ram Choe, John Gerrard, Claudia Hart, Ali Kazma, Michal Rovner ve Allard van Hoorn gibi önemli sanatçılardan oluşan uluslararası bir kadro tarafından üretilmiş yapıtlardan oluşuyor. Zamana dayalı media-art örneklerini içeren sergideki eserler insan algı ve hafızasını, tarihsel dokümantasyon sürecini, ayrıca kimlik ile çevrenin değişen kavramlarını inceliyor. Dijitalleştirilmiş manzaralar, yeni üretilmiş videolar ve interaktif portrelerden oluşan sergi, Manhattan’ın Lower East Side bölgesindeki 208 Bowery Galerisi‘nde sergilenecek.