kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Borusan Contemporary’nin Yeni Sergisi

4 Nisan 2016

Borusan Contemporary‘nin yeni sergisi “teamLab: Sanat ile Fiziksel Mekânın Arasında” Japon kültürünün unsurlarını İstanbul’a taşıyor. Ziyaretçileri dokunup değiştirebilecekleri hareketli imgelerin dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Ziyaretçiler, sergi alanının bir köşesinden diğer köşesine uzanan gürüldeyen şelaleyi ve dalgaları izleyebiliyor. Küratörlüğünü Charles Merewther’in yaptığı sergide, doğanın canlandığı bu dijital dünyanın içerisinde sanal gerçekliğin sanat ile buluşmasına tanıklık ediliyor.

5 Mart’ta başlayan sergi 21 Ağustos tarihine dek Borusan Contemporary’nin bulunduğu Perili Köşk’te gezilebilir.

teamLab nedir?

teamLab 2001 yılında kurulan disiplinler arası bir sanat kolektifidir. teamLab, dijital dünyadaki çeşitli alanlarda çalışan profesyonelleri (sanatçı, programcı, mühendis, matematikçi, mimar vb.) bir araya getirmektedir. Kendilerini “ultra-teknolojik” olarak betimleyen grup sanat, bilim, teknoloji ve yaratıcılık arasında denge kurmayı amaçlıyor.

2011’den bu yana, Singapur Bienali (2013), Paris’teki Grand Palais’nin ön cephesine yansıtılan bir projeksiyon çalışma (2015) ve Harvard Üniversitesi’nin Raddcliffe Enstitüsü’ndeki JFK Galerisi’nin solo açılış sergisi (2015) dahil olmak üzere Asya, Kuzey Amerika, Avrupa’da birçok sergi açtılar. teamLab’i Ikkan Sanat Galerisi (Singapur) ile Pace Galeri (New York) temsil ediyor.