kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Borusan Müzik Bursu kazananları belli oldu

23 Temmuz 2018

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından yetenekli genç müzisyenlere yurt dışında yüksek lisans eğitimi için verilen Borusan Müzik Bursu’nu almaya hak kazananlar belli oldu.

Jüri üyeleri, burs için gerekli şartların yanı sıra, başvuranların çalışma alanları, bu alanlardaki başarıları, başarılarını uluslararası platforma taşıma ve Türkiye’ye yansıtabilme kapasiteleri; gördükleri öğrenim ve bu öğrenim sürecinde bulundukları nokta gibi ölçütleri dikkate alarak titiz bir inceleme ve değerlendirme yaptı.

Bu değerlendirme sonucu 2018-2019 öğrenim yılı için, Merve Nur Uslu’ya (keman) Hochschule für Musik und Theater Hamburg, Yiğit Karataş’a (keman) The Julliard School New York, Salih Emre Erşahin’e (kontrbas) Royal Academy of Music London, Beste Toparlak’a (arp) Indiana University Jacobs School of Music, Merih Erdem Özden’e (orkestra şefliği) Eastman School of Music’te çalışmalarını sürdürmek üzere burs verilmesine karar verildi.