kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bozcaada Caz Festivali bireysel destekçilerini arıyor

16 Temmuz 2020

Önümüzdeki yıl 16 – 18 Temmuz 2021 tarihleri arasında 5.’si gerçekleşecek Bozcaada Caz Festivali, Patreon hesabında başlattığı bir kampanya ile seyircisini festivale destek olmaya çağırdı.

“Festivalde senin de imzan olsun” çağrısıyla başlatılan kampanya, festivalin seyircisiyle gönül bağını, seyircinin de festivale olan aidiyet duygusunu güçlendirmeyi amaçlıyor. Kampanyaya katılanlar, festivalin sürdürülebilirliğine ve içeriklerin geliştirilmesine destek olurken, gelecek yıl gerçekleşecek 5. Bozcaada Caz Festivali’ne özel avantajları da yakalayacaklar.

“Festivali birlikte geliştirelim”

Bireysel desteğin festivalin sürdürülebilirliğine yardımcı olduğu kadar, seyircinin aidiyet duygusunu da güçlendireceğini belirten festival yaptığı açıklamada, “Dört yıl gibi kısa bir sürede festivale sıkı sıkıya bağlı, çok özel bir seyirci kitlemiz oluştu. Bu yıl yüz yüze gelemesek de yaz boyunca dijital kanallarımızda yayınlayacağımız özel içeriklerle onlarla olan bağımızı korumaya devam ediyoruz. Seyircimizin Bozcaada Caz Festivali’nin sürdürülebilirliği ve içeriklerinin gelişmesi konusunda bireysel destekçi olmayı seçmesi bizim için çok kıymetli. Aidiyet duygusunu da, etkileşimimizi de güçlendirecek bu destek sayesinde uzun yıllar devam edecek bir festivali birlikte geliştireceğimize inanıyoruz.” dedi.

Müzikten sinemaya, güncel sanattan çizgi romana, birçok alandan bağımsız sanatçı ve festivalin desteklendiği kitlesel fonlama platformu Patreon‘da başlatılan kampanyada Toprak, Güneş, Deniz, Rüzgâr ve Ada kategorilerinde paketler yer alıyor. Destek paketleri Bozcaada Caz Festivali’nin içeriklerinin geliştirilmesine ve devamlılığına katkı sunarken, seyircisine de festival biletlerinde öncelik ve indirim hakkı, sanatçılardan imzalı hediyeler, festival zamanı Bozcaada’da özel ayrıcalıklar gibi birçok avantaj da sağlayacak.