kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Bozcaada Caz Festivali programı açıklandı

13 Temmuz 2021

3dots ve fermente tarafından düzenlenen, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla ve Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, Paribu ve Metro Türkiye’nin destekleriyle düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, bu yıl 20 – 22 Ağustos 2021 tarihleri arasında 5. kez gerçekleşecek.

‘Ototelik’ teması etrafında sanatçısı, katılımcısı, çalışanı ve ada sakinleriyle birlikte herkesi akış hâlini keşfetmeye davet eden festivalde bu yıl “Istanbul Sessions” projesiyle İstanbul’un dinamik seslerini Bozcaada’da dinleyenlerle buluşturacak saksafon sanatçısı İlhan Erşahin; “dans kokulu caz” adını verdiği bir müziğin arayışında olduğu “Cereyanlı” projesiyle Alp Ersönmez; vokalde Elif Çağlar, tuşlu çalgılarda Çağrı Sertel, bas gitarda Alp Ersönmez ve davulda Volkan Öktem’in olduğu Sonic Boom; pandemi sürecinde tasarlamaya başladığı, kendine özgü beste dünyasını elektronik müzik dünyası ile bir araya getirdiği solo projesi ‘multiverse’ ile Çağrı Sertel ve ona eşlik eden Korhan Futacı ve çello, davul ve sözler eşliğiyle kendi eşsiz parçalarını ortaya çıkaran ikili Maya Belsitzman & Matan Ephrat ve enerjisi hiç eksilmeyen Büyük Ev Ablukada’nın akustik konserine ev sahipliği yapacak. Batı Afrika poli-ritimleri ve klasik Hint müziğinden, dub techno ve post-rock’a kadar çeşitli alanlardan esinlenerek yarattıkları müzikleriyle tür sınırlarını aşarak kendi yollarında ilerleyen genç dörtlü Fazer ve alışılmadık enstrümanlarla modern, yaratıcı ve doğaçlama caz müzik yapan Sketchbook Quartet gibi yükselmekte olan genç yetenekler de Bozcaada Caz Festivali’nde Ayazma Manastırı’ndaki çınar ağaçlarının gölgesi altında dinlenebilir. Festivalin ikinci yılında hayata geçirdiği festival özel projesi Bozcaada Ensemble ise 5. yılındaki sanatçı konukları Kalben & Ceylan Ertem & Seçil Akmirza ile gerçekleşecek.