kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Breaking Boundaries projesinde Türkiye’den isimler

30 Haziran 2021

Breaking Boundaries, bir yıl içinde 4 ülkede 6 sanat mekânında 8 küratör tarafından seçilen 12 sanatçıyı bir araya getiriyor. Yeniden başlatmak ve sanatçılara ve kültür sektörüne geçen yıl boyunca kaçırdıklarını vermek için sınırları aşma fikriyle doğan projede Türkiye’den sanatçılar Gözde İlkin ve Sevim Sancaktar ile küratör Ezgi Bakçay ve Karşı Sanat Çalışmaları yer alıyor.

Bu proje ile sanat mekânları, sanatçılar ve küratörler arasında uluslararası bir profesyonel ağ kurulması planlanıyor. Sanat eserleri, etkinlik için yaratılan özel bir sandıkta Avrupa’yı dolaşacak ve seyahat anılarını saklayacak/koruyacak.

Eylül 2021’de, içinde tüm sanat eserlerinin güvenle saklandığı özel olarak tasarlanmış bir sandık, bir ay boyunca İstanbul’da yer alan Karşı‘ya ulaşacak ve ardından sandık, Maastricht‘teki De Meldkamer‘e yolculuğuna başlayacak. Ardından sanat eserleri İtalya’ya yolculuklarına devam edecek. İlk olarak Officina 15‘te Castiglione dei Pepoli‘de gösterilecek ve ardından Venedik‘teki Atopos’a taşınacaklar. Mart ayında sandık, Amsterdam‘daki Patty Morgan‘a kadar yolculuğuna devam edecek ve Eylül 2022’de Münih Sanat Haftası’nda Centercourt‘ta sona erecek.