kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

British Council Misafir Küratör Programı ’18 için başvurular başladı

23 Ağustos 2017

British Council tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Misafir Küratör Programı, Türkiye’den küratörlerlere, Birleşik Krallık’ta misafir küratör programına katılıp binlerce parçalık koleksiyonunda yer alan eserleri kullanarak online sergi yaratma imkânı sunuyor. Programa son başvuru tarihi 13 Eylül 2017.

Kasım ayı başında Birleşik Krallık’ta düzenlenecek programda katılımcılardan British Council Koleksiyonu’nda yer alan eserleri kullanarak eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık gibi değerlerin temasını oluşturacağı bir sergi oluşturması bekleniyor.

Başvuruların ücretsiz olduğu programa katılacak adaylarda görsel sanatlar alanında en az üç yıl deneyime sahip orta kademe müze veya galeri profesyoneli olma, İngilizce’yi iyi derecede konuşup yazabilme, topluluk önünde konuşma yapabilme, takım ve çeşitli grup çalışmalarına yatkın ve yeni tecrübelere açık olma gibi birtakım şartlar aranıyor.

Programın geçtiğimiz yıl gerçekleşen ilk edisyonuna İstanbul Bienali Sergi Koordinatörü Elif Kamışlı katılmıştı. Kamışlı, daha sonra ise “Geçen Gece Bir Rüya Gördüm” başlıklı bir dijital sergi hazırlamıştı.