kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

British Council Uluslararası Yayıncılık Programı’ndan açık çağrı

18 Temmuz 2019

British Council, Eylül 2019 – Eylül 2020 tarihleri arasında Uluslararası Yayıncılık Programı‘nı hayata geçiriyor. Program kapsamında Türkiye, Gürcistan ve Ukrayna’dan 2’şer yayıncılık profesyoneli Britanyalı meslektaşları ile eşleştirilecek. Yayıncılar, programlı bir araştırma gezisi kapsamında meslekteşlarının ülkesini ziyaret etme, ülkenin yayıncılık sektörü hakkında fikir edinme ve profesyonel bağlantılar kurma fırsatı yakalayacak.

Programın sonunda yayıncılar 3,000 Sterlin’e kadar çıkan bir destek fonu için teklif sunmaya teşvik edilecek. Söz konusu fon, uluslararası profesyonel bağlantılar kurmaya devam etmelerini sağlayacak. Başvuru için son tarih 6 Eylül 2019, 17:00

Türkiye’den aşağıdaki özelliklere sahip yayıncılık profesyonelleri başvurabilir:

  • Yayıncılık sektöründe 2 ila 6 yıl deneyim sahibi olmak
  • Herhangi bir türde, ticari kurgu veya kurgu dışı yayınlar üzerinde çalışmak.

Bu, kuruluşlara değil bireylere yönelik bir profesyonel gelişim etkinliği imkânıdır. Bireyler, işverenlerinin onayıyla, kendileri adına başvuruda bulunmalıdır.

Nasıl başvurabilirsiniz?

Başvurmadan önce lütfen katılımcı profili, yayıncılık sektörü bilgileri ve SSS bölümlerini okuyun. Başvurmaya hazır olduğunuzda lütfen aşağıdaki belgeleri iletin:

  • Kısa bir ön yazı
  • Doldurulmuş başvuru formu 
  • İşvereninizden başvuruyu desteklediğine dair mektup

Bu belgeleri su.basbugu@britishcouncil.org.tr adresine gönderin ve e-posta başlığında ‘Uluslararası Yayıncılık Programı’ ifadesini kullanın.