kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

British Council’den dijital işbirliği fonu

16 Kasım 2020

British Council, uluslararası projelerde dijital olarak işbirliği yapmaları için İngiltere’deki kuruluşlara ve aralarında Türkiye’nin de olduğu denizaşırı belirli ülkelere 50.000£’a kadar hibe sunuyor. Hibe başvurusu için son tarih 18 Kasım 2020.

Çalışmalarıyla her zaman uluslararası sanatsal işbirliğini destekleyen British Council, COVID-19 nedeniyle küresel seyahatte artan kısıtlamalara ve yüz yüze işbirliklerinin sürdürülebilirliğine ilişkin artan endişelere yanıt olarak, şimdi bu uluslararası bağlantıları güçlendirmenin yeni yollarını arıyor. Dijital İşbirliği Fonu (Digital Collaboration Fund) bu zorluğun üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

British Council, bir dizi hibe yoluyla, örgütleri uluslararası alanda çalışmanın yeni sanal yollarını bulmaları için destekliyor ve bunun karşılığında uluslararası işbirliği ve sanatsal alışverişe iklim dostu bir yaklaşım yaratıyor.