kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Calling Mag’dan Step İstanbul’da sergi

18 Kasım 2020

Bu yıl 18 – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşen Step İstanbul kapsamında, etkinliğin ana sponsoru olan Ford’un iş birliğinde calling mag tarafından kürasyonu üstlenilen sergi, duvar resimleriyle şehrin ritmini yakalayan sanatçılar Gökhan Tüfekçi ve Göksu Gül’ün işlerini heyecan verici bir kurguyla yeni bir mekâna taşıyor.

Minyatür sanatından aldığı ilhamı pop-art imgelerle harmanlayan Gökhan Tüfekçi ile tabiata olan hayranlığını hayvan formları üzerinden ifade eden Göksu Gül, Ford’un yeni SUV modeli Puma’nın kaportası üzerine resmettikleri işlerde, kendi üretim dilleri ile malzemenin estetiğini heyecan verici bir noktada buluşturuyor.

Kaportanın formundan ve Puma’nın güçlü imgesinden ilham alan sanatçılar; nesneler, insanlar ve doğa arasındaki ilişkinin akıcı ve dönüşen hallerini işlerine taşıyor. Farklı malzemeleri işlerine dahil etmeye yatkınlıklarıyla olduğu kadar sokağın ritmini yakalayan duvar resimleriyle de tanınan Tüfekçi ve Gül, mekanın duvarlarına yaptıkları müdahaleler yoluyla sergiyi bütüncül bir deneyime dönüştürüyor. Sokak sanatından gelen iki genç sanatçının çağdaş ve heyecan verici üslupları Ford Puma’nın şehirli ve genç ruhunun altını çiziyor.