kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

CAMMA Perşembe Konuşmaları Gül Pulhan ile devam ediyor

24 Kasım 2020

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı (CAMMA) tarafından düzenlenen ve artık gelenekselleşen Perşembe Konuşmaları devam ediyor.

CAMMA Perşembe Konuşmaları’nın yeni konuşması 26 Kasım 2020 Perşembe günü 18:00 – 20:00 saatleri arasında Gül Pulhan’ın katılımıyla Türkiye’nin Arkeolojik Varlıklarının Korunmasına Farklı bir Yaklaşım: SARAT Projesi başlığı ile gerçekleşecek.

Arkeolojik varlıklar için risk yönetimi ve ilk yardım çevrimiçi sertifika programı, Türkiye’de insanların arkeoloji ve etrafındaki konular hakkında ne düşündüğünü soran bir kamuoyu araştırması, arkeologlarla gazetecileri, eski eser koleksiyonerlerini ve yerelde kültürel mirasla uğraşan paydaşları buluşturan toplantılar, görüşmeler…

Her biri alanında bir ilk olan bu programlarla SARAT projesi (Safeguarding Archaeological Assets of Turkey/Türkiye’nin Arkeolojik Varlıklarının Korunması) arkeolojik mirasla ilgili bilgi ve kapasite inşası ve farkındalık yaratmada meslek içi ve dışı binlerce kişiye ulaşmış ve başarılarıyla 2020 Europa Nostra/Avrupa Kültürel Miras ve Avrupa Arkeologlar Birliği’nin Avrupa Arkeolojik Mirası ikincilik ödüllerini kazanmıştır.