Cappadox 2016 programı açıklandı

30 Mart 2016

Bu yıl “Gelin bahçemizi ekelim” temasıyla 19 -22 Mayıs tarihleri arasında 2.’si gerçekleşecek Cappadox; müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava etkinlikleri ile dolu programıyla günümüzün hızlı yaşamına alternatif bir dört gün geçirmeye çağırıyor.

Müzik:

Avant-garde jazz türündeki müziğiyle Sun Ra Arkestra,  günümüz cazının en iyilerinden biri kabul edilen, udi, şarkıcı ve besteci Dhaffer Youssef,Dhaffer Youssef Quartet, Folk müzik ile caz ve rock’ı bir araya getiren Gevende, derin ve güçlü bir sese, cazdan soul’a, blues’dan reggae’ye, geniş bir yelpazede, özgün kompozisyonlara imza atan Karsu, Diyarbakır Klasik Türk Musikisi Korosu’nun ilk ve tek Ermeni sanatçısı Udi Yervant Cappadox 2016 katılımcılarıyla buluşuyor.

Festival-2015

Çağdaş Sanat:

Kapadokya’nın tarıma dayalı yaşam ve geçim modelinden turizme dayalı bir ekonomiye geçiş sürecine odaklanan Cappadox Çağdaş Sanat Programı, Fulya Erdemci ve yardımcı küratör Kevser Güler küratörlüğünde Türkiye’den ve yurt dışından sanatçı ve işbirliklerini ağırlıyor.

30

Gastronomi:

Kapadokyalıların evlerinde pişen yemekler, Cappadox şeflerinin önderliğinde Bağlıdere (Aşk) Vadisi’nde kurulacak Cappadox Piknik’te tadılıyor. Ayrıca Cappadox’un gastronomi programında üç gün boyunca yer alacak Şeflerin Masası, Maksut Aşkar’ın, Şemsa Denizsel’in ve Avustralyalı Şef Sebbie Kenyon’ın çağdaş yorumlarıyla Maara Konak’ta sunuluyor.

10

Açık Hava Etkinlikleri:

Üzüm bağları, peri bacaları ve Kapdokya’nın olağanüstü etkileyici doğasında olacağınız Aşk Vadisi Doğa Yürüyüşü, Cappadox Flora Yürüyüşü, Yoga Akışları – Toprağa Bağlanmak ile yoga seansları ve turistik turlara alternatif, yaşayan kültüre işaret eden bisiklet turları gibi etkinlikler ve atölye çalışmaları programda yer alıyor.

3