kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Cemil Demirok Piu Entertainment’a Genel Müdür oldu

21 Mart 2016

Yaklaşık 4 yıldır Zorlu Performans Sanatları Merkezi Programlama Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Cemil Demirok, Piu Entertainment Genel Müdürü oldu. Bugün itibariyle yeni görevine başlayan Cemil Demirok, Piu Entertainment’ın İngiltere ve Türkiye’deki tüm etkinliklerinden sorumlu olacak.

2012 yılında kurulan ve düzenledikleri sanatsal içerikli etkinliklerle eğlence sektöründe kendine özel farklı bir alan oluşturan Piu Entertainment, bugüne kadar Andre Rieu, Placido Domingo, Diana Krall, Sarah Brightman, Farid Farjad, Itzhak Perlman, Lindsey Stirling, Joshua Bell gibi dünyaca ünlü pek çok ismi sanatseverlerle buluşturdu.

2016 yılı programlarına ekledikleri The Art Of Banksy sergisi ve Nutcracker On Ice, Belcanto ve Swan Lake gibi müzikallerle müzik dışı alanlarda da varlık gösteren Piu Entertainment, yıl sonu itibariyle Londra’da düzenlemeye başlayacakları konser organizasyonları ile de yurt dışına açılmış olacak.

Cemil Demirok Kimdir?

Kocaeli Üniversitesi – Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Cemil Demirok etkinlik sektörüne ilk olarak kongre, sergi ve konser organizasyonları yapan farklı kurumlarda çalışarak girdi. Sonrasında Londra’da University of Arts London’da Etkinlik Yönetimi eğitimini tamamladı ve ardından İstanbul’a dönerek dünyanın en büyük stadyum ve salon işletme firmalarından birisi olan SMG Europe Türkiye ofisinde işe başladı. Yaklaşık 2 yıllık görevi boyunca Türkiye’nin ilk konserlere özel tasarlanmış arenası olan Ora Arena’yı hizmete açan ekibin parçasıydı. Buradaki Satış & Pazarlama Yöneticiliği görevinden ayrılarak Türkiye’nin ilk performans sanatları merkezi olan Zorlu Performans Sanatları Merkezi’dne Programlama Direktörü olarak göreve geldi. Üç yıl burada Nederlander Worldwide Entertainment ailesine bağlı olarak çalıştıktan sonra geçtiğimiz yıl Zorlu Holding bünyesine geçti ve bir süredir yürüttüğü Programlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinden 18 Mart itibariyle ayrıldı. Buradaki 4 yıllık görev süresince PSM’de yaklaşık 2,000 sanat performansı gerçekleşti.