kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

CerModern Hub Art Space’te yeni sergi: “Dipten Sesler Korosu”

20 Şubat 2020

CerModern bünyesindeki Hub Art Space, 20 Şubat – 15 Mart 2020 tarihleri arasında Kerem Ardahan’ın Dipten Sesler Korosu” isimli, resim ve baskılarından oluşan solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçının resimlerinin yanı sıra kendi primitif yaklaşımıyla hazırladığı linol baskılarının da görülebileceği sergi, Pazartesi günleri hariç 10:00 – 20:00 saatleri arasında CerModern Hub Art Space‘te gezilebilir.

Ardahan, çalışmalarında katıksız bir ifade biçimi arıyor. Saf ifadenin ancak en başa; basit, vahşi ve ilkel olana dönmekle ortaya çıkabileceğini düşünen sanatçı, İlkel insanların ve çocukların,  temel ihtiyaçlarını ve kendilerini ifade etmek için yaptıkları hareketler ve çıkardıkları seslerden yola çıkarak, çalışmalarında “kazıyor, tırmıklıyor, bağırıyor, inliyor” ve sonuçlarını izleyiciyle paylaşıyor.

Çalışmalarını “bağımsız bir iç ses arayışıyla çıktığı yol” olarak niteleyen Kerem Ardahan, “Dipten Sesler Korosu” ismini verdiği sergiyi resimlerinin temelini oluşturan linol baskılarını ve sürekli beslendiği sokak kültürüne göz kırpan çalışmalarını kendi çocukluğundan bugüne taşıdığı sezgisellikten yola çıkarak kurguluyor.