kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

CIRCUIT ilk sergisi ile Yeldeğirmeni’nde

27 Ekim 2016

Geçtiğimiz haftalarda Çukurcuma‘daki Closet Circuit adlı galerilerini kapatarak Anadolu yakasına, Kadıköy’ün son dönemlerde atölye ve galerileri ile öne çıkan muhiti Yeldeğirmeni‘ne taşınan ve yeni adı “CIRCUIT” ile faaliyetlerine başlayan ekip, sürdürülebilir yaratıcılığın merkezi olmaya devam ediyor.

CIRCUIT, 28 Ekim Cuma ve 29 Ekim Cumartesi günleri Kart Üstüne Sanat sergisine ev sahipliği yapacak. İstanbullu on iki sanatçının hazırladığı “Geçmişin, Günümüzün ve Geleceğin İstanbul’u” konulu kartpostal setlerinin İstanbul’un zaman içerisindeki değişiminin şehrin sürdürülebilirliğiyle ne denli bir paralellik gösterdiğini gözler önüne serdiği etkinlikte sınırlı sayıda kartpostal da satışa sunulacak.

İstanbul’un çehresi değişmeye devam ettikçe toplu sanatsal çalışmalar ve sohbetler yapmak da bir o kadar zorlaşıyor. Kart Üstüne Sanat sayesinde yerel ve yabancı sanatçıları bir araya getirerek sanatçıların İstanbul’a dair izlenimlerini kartpostal formatında aktarabilecekleri bir platform oluşturmaya çalışan sanat mekânı, Kart Üstüne Sanat projesi sayesinde sanatçıların da daha geniş bir kitlenin ulaşabileceği ve satın alabileceği eserler oluşturabilmesini amaçlıyor.

Sanatçılar: Olga Alexopoulou, Beyza Boynudelik, Didem Erbaş, db creative (Boran Gürüney and Doruk Seymen), Betina Hobes, Judith Jung, Jen Lyons, Melanie Mehrer, Çiğdem Menteşoğlu, Katrinka Abroad (Katie Nadworny), Gabrielle Reeves Oral, Julie Upmeyer