kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

CKM’de Felsefe Seminerleri başladı

15 Ekim 2018

Düzenlediği etkinliklerle sanat, bilim, akademi, felsefe dünyasının birçok ismini meraklılarıyla buluşturan Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, yeni sezonla birlikte felsefe seminerlerine de başlıyor.

Kadıköy Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi iş birliğiyle sezon boyu devam edecek “Türkiye’de Felsefe Dünyasında Ne Var?” adlı seminerin ekim ayı programının konuğu felsefeci, çevirmen, yazar Prof. Dr. Betül Çotuksöken.

Felsefenin bir düşünme eğitimi olduğunu söyleyen Çotuksözen’in Cumhuriyet döneminde öne çıkan ve sürekli olarak yeniden yapılanan yükseköğretim ortamında felsefenin öğretim ve araştırma alanı olarak ne durumda olduğunu değerlendireceği ikinci semineri ise 20 Ekim Pazar saat 10:00’da başlıyor.

CKM Ekim ayı takviminde Okuma Atölyesi etkinliği de var. Prof. Dr. A. Didem Uslu yönetimindeki etkinlik, edebiyat kitaplarının önceden okunup, üzerinde sohbet edilebileceği bir kültür etkinliği olarak tasarlandı. 16 Ekim Salı saat 11:00’de gerçekleştirilecek etkinlikte yazar Han Kang’ın Vejetaryen kitabı irdelenecek.