kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

COAL Prize 2016’dan açık çağrı

24 Ağustos 2016

COAL Prize 2016, tüm dünyadan sanatçılara, küresel ekonomik kriz, iklim değişiklikleri, bioçeşitliliğin azalması, kaynakların tükenmesi, kirliliğin çeşitli formları gibi günümüzün çevre sorunları üzerine çalışmalar yapmak üzere açık çağrı yapıyor. Kazanan ismin 5.000 Euro para ödülünün de sahibi olacağı ödüllere son başvuru tarihi 11 Eylül 2016.

Temel hedefin, sanatçıların çevresel sorunlar üzerine daha fazla sanatsal üretim yapması yoluyla toplumda doğa ve sürdürülebilirlik kültürünün yerleşmesine katkıda bulunmak olduğu COAL Ödülleri, Ekim ayında Fransa Çevre Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Kültür ve İletişim Bakanlığı, Avrupa Birliği Imagine2020 Ağı, Avcılık ve Doğa Müzesi (La Musée de la Chasse et de la Nature) ve François Sommer Vakfı işbirliğiyle, Paris’te gerçekleştirilecek bir törenle sahiplerini bulacak.

2010 yılında COAL Art and Ecology Association tarafından verilmeye başlanan ödüllerde kazanan isim, her yıl olduğu gibi sanatçılar ve ekolojistlerden oluşan bir seçici jüri tarafından 10 aday isim arasından belirlenecek.