kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Çocuk Genç Sanat Tiyatro’dan (ÇGST) yaz kampı

30 Haziran 2021

Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği sosyal girişimi Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST), 8 – 14 Ağustos 2021 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi’nde çocuklara yönelik Yaz Sanat Kampı düzenliyor.

Bu toprakların bıraktığı mirası anlamak, kavramak, yaşamak ve tiyatro tarihine başka bir pencereden bakmak amacıyla organize edilen, 7 gün 6 gece sürecek ÇGST Yaz Sanat Kampı Truva 2021, tempolu, bol eğlenceli, öğrenmeli ve uygulamalı olarak, 8- 18 yaş grubu çocuklara ve ailelere açık.

Kamp içerikleri bu topraklarda doğmuş ve gelişmiş sanat anlayışlarını, tiyatro ve yan disiplinlerini merkezine alarak oluşturulmuş. Diksiyon, Sahne/Oyunculuk, Müzik, Dans ve Tasarım Atölyeleri şeklinde kurgulanan atölyelerde, GST’nin temel akademik programı devam ederken kamp katılımcıları antik dönemin sanat anlayışını kavramaya ve uygulamaya çalışacak. Mitler, Antik Yunan oyunları, Homeros destanı, tanrılar, yarı tanrılar, sıra dışı karakterler bu kampta çocuklara eşlik edecek.