kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

COMİKON-İSTANBUL, Caddebostan Kültür Merkezi’nde

28 Eylül 2018

COMİKON-İSTANBUL bu yıl 28 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Seminer, konferans, panel ve workshop’un yer alacağı COMİKON’un bu seneki teması ise “İlham Ver!”.

Japonya’nın en başarılı genç sosyal medya patronu COMİKON-İSTANBUL’da

COMİKON-İSTANBUL’un davetiyle Türkiye’ye gelecek olan Tomohide Kamei, Takipçilerinin sayısı 21 milyonu bulan Tokyo Otaku Mode’un kuruluş hikayesini ve sosyal medyada global başarıların sırlarını anlatacak.

50’den fazla seminer, konferans, ünlü çizerlerle söyleşi COMİKON-İSTANBUL’da

Otisabi hikayelerinin çizeri Yılmaz Aslantürk, Daral ve Timsah’ın çizeri Mehmet Çağçağ, Caveman’ın çizeri Tayyar Özkan, Karabala’nın çizeri Hikmet Yamansavaşçılar’ın yanı sıra Marvel, DC Comics gibi ünlü yayınlar için çalışan Yıldıray Çınar, Korkut Öztekin, Özgür Yıldırım, Devrim Kunter de yer alıyor.

Game Design alanında eğitici paneller

Bu yıl dört üniversitenin (İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi) katılımı ile çizim teknikleri ve Game Design alanında birçok eğitici panel yer alacak. Ayrıca Anima Okul’un ‘Z Brush’ tekniklerini anlatacağı bir seminer de eğitim panelleri içerisinde bulunuyor.