kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Contemporary Istanbul 2017 başvuruları başladı

25 Ocak 2017

Bu yıl 14 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Contemporary Istanbul çağdaş sanat fuarı için başvurular başladı. Fuar, 12. edisyonunda yine çağdaş sanatta öncü olan yerli ve yabancı galerileri sanatseverlerle buluşturacak. Başvurular için son tarih 12 Nisan Çarşamba.

Geçtiğimiz yıl 20 ülkeden toplam 70 sanat galerisi, 520 sanatçı, 32 tasarımcı, 8 sanat kurumu ve 6 sanat girişimcisini izleyiciyle buluşturan, 5 günde 90.000 sanatseveri konuk eden fuar, 2017 yılında yine sanatseverlerin buluşma noktası olacak.

İlhamını eşsiz bir coğrafi ve sanatsal konuma sahip olan İstanbul’dan alan Contemporary Istanbul; Türkiye, Kafkaslar, Karadeniz ve Orta Doğu’nun yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini bir araya getirerek, sanatseverlerin sanat dünyasının farklı üretimlerini derinlemesine keşfetmesine imkân veriyor.

Contemporary İstanbul, bu yıl Kasım ayı yerine İstanbul Bianeli ve birçok sanat kurumunun ve galerisinin açılış sergileri ile eş zamanlı olarak “İstanbul Art Week” kapsamında Eylül ayının ikinci haftası gerçekleştirilecek.