kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Contemporary Istanbul Genç Danışma Kurulu’nu kurdu

31 Mart 2021

Contemporary Istanbul, 2020 yılının ilk Danışma Üst Kurulu toplantısında genç profesyonelleri bir araya getirmek ve sanat dünyasına yeni bir bakış açısı kazandırmak amacıyla Genç Danışma Kurulu’nu kurma kararı aldı.

Danışma Üst Kurulu tarafından verilen karar ile Genç Danışma Kurulu’ndan 2 üye Danışma Üst Kurulu toplantılarına davet edilecek. Contemporary Istanbul, her edisyon öncesi ve sonrasında bir araya gelecek Genç Danışma Kurulu’nun genişleyerek yeni projeleri hayata geçirmesi hedefleniyor.

Contemporary Istanbul’un Genç Danışma Kurulu’nda Bünyamin Aydın (Les Benjamins), Emir Barın (Bandwitt), Sinan Ekincioğlu (Bidfood Türkiye), Emirhan Elkorek (Elkorek Mücevher), Bora Ercantürk (Bilgili Holding), Cem Garih (Alarko Holding), Koza Güreli Yazgan (The Marmara), İlkay Gürpınar (TBWA\Istanbul), Pia Hakko Yeşil (PSC Brand), Esra Karadeniz Saban (House of Ekria), Ata Özgenel (International Finance Corporation), Ömer Pekin (Pekin Mimarlık), Yusuf Romano (Fomilk), İdil Tabanca (OMM), Sinan Temo (Bilgili Holding), Başak Tulga Önen (Mentoro Platform), Belis Üstünel Tacir
(Sanat Danışmanı) ve Yasemin Vargı (MV Holding) yer alıyor.

Genç Danışma Kurulu’nun 18 üyesi ile mart ayında çevrimiçi gerçekleşen toplantı sonrası Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Güreli Genç Danışma Kurulu ile ilgili ‘‘Contemporary Istanbul’un her edisyonunda önem verdiğimiz vizyon yenileme konusunda bir adım daha attık. Genç Danışma Kurulu ile 15. edisyon öncesi yaptığımız toplantıda kurul üyelerinin enerjisi ve proje önerileri ile heyecanlı bir toplantı gerçekleştirdik. 18 üye ile bir araya geldiğimiz Genç Danışma Kurulu’nu ilerleyen dönemlerde genişleterek, yeni kurul üyelerinin de girişimci ruhu, sanat tutkusu ve yenilikçi vizyonu ile Contemporary Istanbul’a yepyeni bir soluk getireceğimize inanıyorum. Yönetim olarak, Genç Danışma Kurul üyeleri ile iş birliği yapmak sanatın birleştirici gücünü daha derinden hissetmemizi sağlayacaktır. Böylece, İstanbul’un dünya çağdaş sanatında bir merkez olmasını daha etkin bir şekilde destekleyeceğiz.’’ dedi.