kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Contemporary Istanbul’dan yeni tasarım bölümü: CI Design

16 Mart 2016

Bu yıl 11.’si gerçekleşecek Contemporary Istanbul, Susan McMurrain direktörlüğünde oluşturulacak CI Design bölümü ile tasarım galerileri ve sanatçılarını ilk kez fuar ziyaretçileri ile buluşturacak. Bu sene 3. İstanbul Tasarım Bienali tarihleri içinde düzenlenecek fuar, sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir program hazırlıyor.


Tasarımın koleksiyonerler için öne çıkan bir ilgi alanına dönüşmesiyle birlikte CI Design bölümü, sanatçı, tasarımcı ve mimarlar tarafından özel olarak üretilen mobilya, aydınlatma, mücevher ve fonksiyonel sanat objelerine odaklanacak. CI Design, bu yıl İstanbul Tasarım Bienali ve diğer uluslararası tasarım konferanslarının yarattığı sinerji ile eş zamanlı olarak izleyiciyle buluşacak.

Bölümün direktörü Susan McMurrain, Amerika’da Cincinnati ve Auburn Üniversitesi’nde görsel sanatlar, sanat tarihi ve iç mimarlık eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye gelerek, bugün Avrupa’nın önde gelen tasarım markalarından biri olan Mozaik’in eş kuruculuğunu üstlendi. Mozaik’in tasarım direktörü McMurrain, 25 yıllık Türkiye kariyeri boyunca B&B Italia, Cassina, Boffi ve Knoll gibi pek çok ünlü markayı Türkiye’ye getirerek uluslararası arenada ilgi toplayan showroomlara ve çocuklara özel tasarım mağazasına imza attı.