kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Corpus Galeri’de yeni sergi: “Doğuyorum / Lirik Bir Yolculuk”

25 Mayıs 2021

Corpus Galeri, 25 Mayıs – 10 Temmuz 2021 tarihleri arasında Doğuyorum Sanat Grubu‘nun “Doğuyorum / Lirik Bir Yolculuk” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Doğuyorum Sanat Grubu; İsmail Tetikçi, Kadir Ablak, Mustafa Albayrak, Musa Güney ve Tolga Boztoprak’ın bir araya gelerek görsel sanatlar alanında kolektif bilinci hem yaygınlaştırmak hem de ortak paydalarda buluşarak ressamca yaşanılmaya çalışılan resim sevdasını yaşatma güdüsü taşıyan bir kolektif. İsmail Tetikçi’nin resimlerinde hayatı, doğayı ve insanın zavallı yalnızlığının haykırışını duyarken Kadir Ablak’ın çalışmalarında yaşamsal sorgulamalarla karşı karşıya kalıyor izleyici; Mustafa Albayrak’ın çalışmalarında mekân ve insan bütünleşip Musa Güney’in yapıtlarında ise doğa adeta metamorfoz geçirmekte iken Tolga Boztoprak’ın eserlerinde ise insana yeni bir doğa teklifi sunulduğunu izleyici fark etmektedir.