kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Corpus ve AICA Türkiye’den söyleşi: “Geleceğe Dönüş: Çağdaş sanat ne durumda?”

12 Kasım 2019

Corpus, AICA Türkiye işbirliğiyle çıkardığı Çağdaş Sanat Nasıl Oluyor Yani? başlıklı yeni kitabı irdelemek için 13 Kasım Çarşamba günü saat 16.00‘da Corpus G’de “Geleceğe Dönüş: Çağdaş sanat ne durumda?” başlıklı bir söyleşi düzenliyor.

AICA Türkiye’nin Geçmişten Günümüze Paylaşımlar & Tanıklıklar başlıklı paneller dizisinden bir derleme olan kitap, son panelin yedi yıl sonrasında basıldı. Peki bu yedi yılda Türkiye çağdaş sanatında neler oldu ve neler değişti? AICA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Arapoğlu’nun moderatörlüğünde  düzenlenecek konuşmada İnsel İnal ve Aylin Seçkin kendi tanıklıklarından yola çıkarak Türkiye sanatının son dönemini değerlendiriyor.

“Çağdaş Sanat Nasıl Oluyor Yani? 1980’lerden Günümüze Türkiye’de Görsel Sanatlar: Tanıklıklar ve Paylaşımlar”

“Çağdaş Sanat Nasıl Oluyor Yani?” AICA Türkiye (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) tarafından düzenlenen 80’lerden Günümüze Paylaşımlar ve Tanıklıklar başlıklı paneller dizisi konuşmalarını belgeliyor. Söz konusu paneller dizisi, Türkiye Çağdaş Sanatının çok yönlü kronolojik bir izdüşümünü oluşturuyor. Kitap, eleştiriden kültür politikasına, küratörlükten inisiyatiflere, piyasanın bizzat aktörleri olan sanat profesyonellerince yürütülmüş tanıklık, tartışma ve paylaşımları, öncesinde görülmemiş bir yazılı arşiv olarak okuyucuya sunuyor.