kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Culture Geek 2018 Londra’da gerçekleşiyor

2 Şubat 2018

Culture Geek 2018, “Digital Transformation for Leading Cultural Organisations” başlığıyla, 9 Mayıs 2018 tarihinde Londra’da gerçekleşecek.

CultureGeek, uygulamalarında dijitali nasıl kullandıkları ve yeni ve daima değişen gelişmelere nasıl adapte olduklarını paylaşmaları için önde gelen organizasyonlardan konuşmacıların katılacağı bir program düzenliyor. Dijital, gündelik hayatta tamamlayıcı bir element haline gelirken kültür-sanat sektörünün dağıtım, sergileme, gelir elde etme, pazarlama ve izleyici geliştirme, arşivleme ve koruma, içerik yaratma, çevrimiçi interaktif turlar, canlı yayın performansları ve veri koleksiyonu üzerinde bu araçları değerlendirmeleri oldukça önemli.

Dijital teknolojilerin, kültürle nasıl bir ilişki içinde olduğumuz ve geleceği nasıl beklediğimiz üzerinde oldukça büyük bir etkisi var. CultureGeek; konser salonlarından tiyatrolara, performans sanatı gruplarına, müzelere, galerilere, festivallere, etkinliklere, dans gruplarına, edebiyat ve yayımcılığa, büyük organizasyonlardan bireysel uygulayıcılara ve özellikle dijital alan için yeni çalışmalar yapan sanatçılara, öğrenmek isteyen herkes için bir şeyleri olan bir etkinlik. Etkinlik, gelecek için fikir ve projeler geliştirecek bir kıvılcım ve benzer düşüncelere sahip insanlarla bağlantı kurmak isteyen üyeler için büyük bir fırsat.