kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

CultureGeek’ten konuşmacı çağrısı

24 Şubat 2021

Kültür sektörünün dijital dönüşümünü inceleyen uluslararası konferans CultureGeek, Haziran 2021‘de, son 12 ayda sanatın dijitale nasıl döndüğüne dair ilham verici hikâyeleri paylaşacak sanal bir konferansla geri dönüyor. Konferansta konuşmacı olarak yer almak için son başvuru tarihi 5 Mart 2021.

Bu yılki konferansın teması “Pivot”. Kültür sektörünün salgının zorluklarının üstesinden gelmek için dijitale nasıl döndüğü, çıkarılan dersleri ve bunun sanatın geleceğini nasıl şekillendireceği konuşulacak. 2012 yılında kurulan etkinlik, başlangıcından bu yana sanatta dijital pratiği şekillendirenleri her yıl bir araya getiriyor. Geçmiş konuşmacılar arasında müze, tiyatro, festival, dans, opera, yayıncılık ve televizyon gibi alanlardan dijital liderler bulunuyor.

Bu yılki sanal format, dünyanın dört bir yanından konuşmacıların CultureGeek “sahnesi”nden fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmalarını mümkün kılacak. Bu çevrimiçi etkinlik aracılığıyla vaka çalışmalarını, fikirlerini ve yeniliklerini dünyanın dört bir yanındaki meslektaşları ile paylaşacak insanlar katılabilir.