kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Curatorial Intensive in Manila’dan açık çağrı

5 Ağustos 2016

New York merkezli Independent Curators International (ICI) tarafından düzenlenen “The Curatorial Intensive” programı, bu yıl 15 – 21 Kasım 2016 tarihleri arasında Filipinler’de Manila‘da gerçekleşecek. Programa son başvuru tarihi ise 26 Ağustos.

Program, katılan küratörlere sergi, kamusal program ve diğer küratöryel projeler düzenlemenin kavramsal, lojistik ve meydan okuyan boyutlarını tartışma imkanı sunuyor. Katılımcılar yoğun bir program içerisinde seminerlere, sunumlara, alan ziyaretlerine ve birebir görüşmelere katılıyorlar.

SAHA Derneği, 2011’den bu yana Türkiye’den küratörler için işbirliği yaptığı Independent Curators International (ICI) tarafından düzenlenen “Curatorial Intensive in Manila” programına Türkiye’den kabul edilecek olan küratörü destekliyor.

Dernek, bu zamana kadar düzenlenen “The Curatorial Intensive” programlarına Türkiye’den kabul edilen küratörler Misal Adnan Yıldız, Kevser Güler, Övül Durmuşoğlu, Ceren Erdem, Fatoş Üstek, Nazlı Gürlek, Gürsoy Doğtaş, Özge Ersoy, Merve Ünsal, Ece Pazarbaşı ve Pınar Üner Yılmaz’ın katılımlarına destek vermişti.