DAAD Artists-in-Berlin Program’da bu yıl Burak Delier de yer alıyor

24 Ekim 2018

DAAD Artists-in-Berlin Program,1963’ten beri, 1000’den fazla uluslararası görsel sanatçı, yazar, yönetmen, besteci ve ses sanatçısını Berlin’de yaşamak ve çalışmak için davet ediyor. Sanatçıların uzun süreli desteğinin bir parçası olarak, mevcut ve eski konuklar tarafından yapılan çalışmalar, Kreuzberg‘deki daadgalerie‘de ve Berlin‘deki ortak kurumlarda sunuluyor.

DAAD Artists-in-Berlin Programı Görsel Sanatlar dalı için 2019’da Berlin’e gelecek olan sanatçılar arasında Türkiye’den Burak Delier de yer alıyor. Programa seçilen diğer sanatçılar; Pierre Bismuth (Fransa/Belçika), Ieva Epnere (Letonya), Edi Hila (Arnavutluk), Mathieu Kleyebe Abonnenc (Fransız Guyanası/Fransa), Runo Lagomarsino (İsveç/Brezilya).

Sanatçılar aşağıdaki uzman jüri paneli tarafından seçildi:

Görsel Sanatlar: Çelenk Bafra, bağımsız küratör, İstanbul; Lorenzo Benedetti, çağdaş sanat küratörü, Kunstmuseum St.Gallen; Nataša Ilić, küratöryel kolektif What, How & for Whom, Berlin/Zagreb; Hyunjin Kim, Kadist Asya bölgesi baş küratörü, Seul; Nicolaus Schafhausen, direktör, Kunsthalle Wien, Viyana; Thomas Thiel, yönetmen, Bielefelder Kunstverein, Bielefeld.