kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Dans Maratonu Akbank Sanat’ta

24 Ocak 2017
Geçtigimiz sezon koreograf ve artistik direktor Korhan Başaran gözetiminde başlayan maraton serisinin üçüncü ayağı Şubat‘ta Akbank Sanat’ta.
Yeni yetişen dansçılara çalışma ve gösteri fırsatı sunmayı da ilkeleri arasında tutan Dans Maratonu serisinin 3. devre çalışmalarında, orta-ileri seviye dansçılarla buluşulacak. 1 – 9 Şubat arasında gerçeklesecek orta – ileri seviye teknik dersler ve prova döneminin ardından ortaya çıkarılacak çalışma, 9-10 Subat’ta sergilenecek.

Korhan Başaran gözetiminde Şubat ayının ilk iki haftasında gerçekleştirilecek Dans Maratonu 3. Devre, İstanbul’un yanı sıra, İstanbul dışından da tatil döneminde gelip, katılabilecek, orta – ileri seviye dans bilgisi / tecrübesi olan dansçılarla yürütülecek bir çalışma.

İlgilenen kişilerin akbank.sanat@akbank.com adresine dans geçmişlerini anlatan bir motivasyon mektubu ve kısa bir solo videolarıyla başvurmaları gerekmektedir. Başvuru döneminin sonunda, yalnızca seçilen kişilerle iletişime geçilecektir. “Dans Maratonu 3. Devre özel gösterisi” ise 5 – 7 dansçı katılımıyla sınırlıdır. Yapılacak başvurular arasından kontenjan belirlenecektir. Son başvuru tarihi 25 Ocak 2017.