kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DasDas ve Vodafone Red’den işbirliği

3 Temmuz 2019

İstanbul’da yer alan DasDas ile Vodafone Red yeni bir işbirliğine imza attı. Sanatta dijitalleşme vizyonuyla kültür-sanat faaliyetlerinin daha fazla kişiye ulaşmasına aracılık etmeyi sürdüren Vodafone Red’in DasDas ile yaptığı işbirliği sayesinde, DasDas ziyaretçisi olan Vodafone Red üyeleri, etkinliklerin biletlerini %10 indirimli alacak.

Ziyaretçiler, yerinde izleyemedikleri belirli içerikleri ise Vodafone TV ile cep telefonlarından izleyebilecek. Red müşterileri ayrıca, hafta içi 12:00 – 14:00 saatleri arası DasDas Mutfak’ta da %10 indirim ayrıcalığına sahip olacak. 

DasDas işbirliğini değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi: “Vodafone olarak, Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla sürekli hizmet ve teknoloji yatırımları yaparken, sosyal yatırımlarımızı da eşit derecede önemsiyoruz. Sosyal yatırımlarımız arasında kültür-sanat yatırımlarımızın önemli payı var. Vodafone Red markamızla, bugüne kadar, sanatın dijitalleşerek daha geniş kitlelere ulaşması için pek çok yenilikçi projeye imza attık. Bu projelerle televizyon, tiyatro, sinema ve müzik gibi alanlarda sanatseverlere çok özel ayrıcalıklar sunduk. Şimdi de DasDas ile birlikte, Vodafone Red’li sanatseverlere yine kendilerini özel ve ayrıcalıklı hissettirecek bir başka kampanyayı hayata geçiriyoruz. ‘Ünlü değil Red’li’ konseptimiz kapsamında sunduğumuz yeni kampanyamızla, müşterilerimize DasDas etkinliklerinin biletlerinde %10 indirim sağlıyoruz ve etkinlik öncesi kahve ikram ediyoruz. Çok arzu ettiği halde DasDas’a gelemeyen Red’lilere ise yerinde izleyemedikleri etkinlikleri Vodafone TV ile cep telefonlarından izleme imkânı veriyoruz. Ayrıca, öğle yemeğini DasDas Mutfak’ta yemeyi tercih eden Red’li müşterilerimiz için hafta içi 12:00-14:00 arası %10 indirim sunuyoruz. Yenilikçi ürün ve servislerimizle Vodafone Red müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”

DasDas’ın kurucularından Mert Fırat ise şöyle konuştu: “DasDas, Metropol İstanbul’da 2 kat büyüklüğündeki yeni yerine taşınarak 2’nci yılına çok ciddi bir yenilikle başladı. Sayısız kapalı gişe oyuna, binlerin izlediği konserlere ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yaptık. Bu sezonumuzun sonunda Vodafone ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği, bizim için çok ciddi bir yatırım özelliğini taşıyor. Aslında bu birliktelik, dijital alanlarda ve mecralarda DasDas’ın sanatsal anlamda varlığının bir atılımı olacak. DasDas’ın ve benzeri sanat kurumlarının dijital dönüşümlerinde bu desteklerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizim için de bu, yeni bir atılımın başlangıcı. Bu işbirliği ile DasDas’taki içeriklerin bir kısmına erişemeyen takipçilerimiz için bir çeşit fırsat eşitliği de gerçekleşiyor. DasDas olarak sahne, müzik, atölye ve mutfak gibi farklı bölümlerimizde gerçekleşecek yeni sürpriz projelerimiz ve disiplinlerarası etkinliklerimizle teknolojiyi buluşturduğumuz bir kültür sanat ve yaşam merkezi olmaya devam edeceğiz. Dijitale yaptığımız bu değerli yatırımın, dünyanın genelinde var olan ve bizim de çok önemsediğimiz teknolojik dönüşüm ile büyük işbirlikleri açısından bir başlangıç olduğunu düşünüyoruz.”