kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DasDas’ta yeni sergi: ‘Kutlama’

2 Kasım 2021

DasDas, 23 Ekim 2021 – 5 Ocak 2022 tarihleri arasında, Disyon işbirliği ile ‘Kutlama’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. ‘Kutlama’da, Disyon‘da yer alan 17 sanatçının 20 eseri ile Selin Uyar’ın kişisel sergisinin yer alıyor. Sergi, karanlık manzaraların içinde kalmış renkleri gün yüzüne çıkartarak onları çoğaltmayı ve kutlamayı hedefliyor. Sergi kapsamında ayrıca NFT ve blok zinciri ile sanat ilişkisi konulu konuşma ve paneller de gerçekleştirilecek.

Yeni nesil bir sanat platformu olan Disyon, genç sanatçıların yaratıcı kimliklerini inşa etme becerilerini desteklemeyi umuyor. Ulaşılabilir sanat anlayışını benimseyen Disyon’un ilk edisyon seçkisinde Barış Kefeli, Baturalp Yılmaz, Can Sever, Juki, Ceren İdil, Dila Yumurtacı, İdil Dursun, Eylül Ezik, Ecemnaz Dalmaz, Gözde Mutluer, Ilgın Uçar, Kıvılcım Güngörün, Lisa Odette, Melis Büyükbaş, Selin Uyar, Selver Yıldırım ve Tolga Tarhan’dan oluşan 17 sanatçının edisyon seçkisi ve Selin Uyar‘ın yağlıboya eserleri yer alıyor.