kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

DasDas’tan çevrimiçi sergi

2 Eylül 2021

DasDas, 1 Eylül – 1 Kasım 2021 tarihleri arasında, ekoloji ve iklimi merkezine alarak kendi dijital evreninde eserler üreten sanatçılardan alan ‘Moving Nature’ başlıklı çevrimiçi sergisine ev sahipliği yapıyor.

Henry Driver, Jonathan Monaghan, Pınar Yoldaş, Robert Steven Connett, Rızacan Kumaş, Osman Koç, Selay Karasu, Khyati Trehan, Tuba Ünlü, Süleyman Yılmaz gibi yerli ve yabancı sanatçıların eserlerinden oluşan Esra Özkan küratörlüğündeki ‘Moving Nature’ sergisinde hareket halindeki doğanın hikayesi, sanatçıların farklı perspektifleri ve estetik algılarıyla buluşuyor.

Doğanın ve ekolojinin önemini bir kez daha hatırladığımız bu günlerde ‘Moving Nature’, doğanın farklı yorumlarını ve çeşitli dijital tekniklerle buluşmasını gözler önüne sererken bambaşka bakış açıları kazandırıyor. Sergi, katılımcıları evlerinde doğanın zenginliğini ve çeşitliliğini birbirinden yetenekli sanatçıların perspektifinden bir kez daha keşfetme imkânı sunacak.