kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

De Ateliers’ten açık çağrı

13 Aralık 2016

Amsterdam’da bulunan bağımsız sanatçı enstitüsü De Ateliers, çalışmalarını geliştirmek isteyen sanatçılar için çeşitli fırsatlar sunuyor. De Ateliers Eylül 2017 dönemi için açık çağrı yayınladı. 10 stüdyonun mevcut olacağı enstitü için başvurular 1 Şubat 2017 tarihine dek devam ediyor.

Profesyonel kariyerinin başında olan, tercihen 30 yaşının altındaki tüm sanatçıların başvurabileceği De Ateliers’in sunduğu program minimum 1 yıl devam ediyor.

De Ateliers, uluslararası çalışma ortamı içinde teknik yardımların yanı sıra;  geniş, özel stüdyolar, ünlü sanatçılar ve sanat profesyonelleri tarafından ilham verici ziyaret imkanları sunuyor. Seçilen adaylara burs, özel stüdyo, ünlü sanatçılar ve teorisyenler ile birlikte gerçekleştirilen haftalık stüdyo ziyaretleri ve aynı zamanda atölyeler, kütüphane, sanatçı sohbetleri, kurum hizmetleri gibi hizmetler de temin ediyor.

.