kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Deezer’dan müzisyenler ve yayıncılar için tek bir analiz aracı: “Deezer for Creators”

17 Haziran 2021

Deezer‘ın yeni uygulaması “Deezer for Creators”, müzisyenlerin ve yayıncıların kişiselleştirilmiş analizler ve anlamlı istatistiklerle kitlelerine erişimlerini ve performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Uygulama; sanatçıların, müzik endüstrisi profesyonellerinin ve podcast yayıncılarının, performanslarını tek bir kullanışlı mobil uygulamada değerlendirmelerini ve daha iyi hâle getirmelerini sağlayan akıllı bir analiz aracı.

Deezer, podcast yayıncıları için bir mobil analiz aracıyla ilgili duyurusunun ardından, daha önce “Analytics” (“Sahne Arkası”) olarak bilinen ve müzisyenler için olan mobil uygulamasını güncelledi. Artık, editoryal bir çalma listesine bir parçaları eklendiğinde, sanatçılar otomatik olarak bir bildirim alacak. Yeni mobil uygulama, yayın trendleri ve dinleyici istatistiklerini sanatçılar ve yayıncılar için kategorilere göre ayrılmış, okunması kolay grafiklerle bir araya getiriyor.

Uygulamanın özellikleri içinde sanatçıların doğrudan hayranlarla bağlantı kurmasını sağlayan paylaşılabilir kartlar da bulunuyor. Her paylaşılabilir kart, sanatçının yer aldığı çalma listesinin adını içeriyor. Sanatçılar, paylaşılabilir “şarkı kartlarına” da erişimleri olacağından, yalnızca öne çıkan çalma listeleriyle sınırlı kalmayacak. Yeni bir parça yayınlandığında ilk yedi gün içinde sanatçılar hayranlarıyla paylaşabilecek ve sosyal kanallarında yayınlayabilecekler.

“Deezer for Creators” uygulaması yakında içerik üreticileri ve sanatçılar tarafından çok beğenilecek şarkı ya da yayının performansının takibi gibi başka özellikler de sunacak. Bu özellikle günlük, haftalık ve aylık bazda içerik performansı ve verileri; platform, ülkeler, cinsiyet ve en iyi çalma listeleri dahil olmak üzere kategorilere göre ayrılmış, okunması kolay grafiklerle izlenebilecek.

Verilerin zaman zaman bunaltıcı ve kafa karıştırıcı olabileceğini belirten Deezer İçerik Başkanı Frédéric Antelme, “Yeni “Deezer for Creators” uygulamamız, ister sonuçlarınızı iyileştirmek isterseniz bir sonraki lansmanınızı plânlamak olsun bir sonraki adımınızı tasarlamanıza yardımcı olacak, okunması kolay bir formatta her şeyi özetliyor. “Deezer for Creators” sanatçılara pazarlama plânlarını ölçümlemelerine ve optimize etmelerine yardımcı olacak bir başarı tahmin aracı sağlayan tek mobil uygulama.” açıklamasında bulundu.

“Deezer for Creators” sadece mobil uygulama ile sınırlı değil. İçerik üreticileri ve sanatçılar ayrıca tarayıcı üzerinden de biyografilerini, profil resimlerini güncelleyebilir ve yayınlarının öne çıkanlarını görebilir.

Deezer yeni uygulamanın lansmanını kutlamak için sanatçılara özel indirimli bir HiFi teklifi de sunuyor. Yeni teklif, HiFi aboneliğini, Deezer’da içeriği olan ve Deezer for Creators’a kayıtlı tüm içerik yaratıcılar için 7,99 € fiyatı ile kullanılabilir hâle getiriyor. Teklifi etkinleştirmek için içerik yaratıcıları e-postalarına gelecek olan kodu Deezer’ın internet sitesindeki özel sayfada kullanabilirler. Kampanya 30 Ocak 2024’e kadar geçerli olacak.