kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Deniz Sağdıç, 6. Selanik Çağdaş Sanat Bienali’nde

2 Ekim 2017

Selanik Çağdaş Sanat Müzesi (State Museum of Contemporary Art, SMCA) tarafından gerçekleştirilen Selanik Çağdaş Sanat Bienali’nin bu yılki 6. edisyonu, 30 Eylül 2017 – 14 Ocak 2018 tarihleri arasında Selanik kentinin dört bir yanındaki farklı mekânlarda dünyanın farklı yerlerinden 75’ten fazla sanatçıyı ağırlıyor. 6. Selanik Çağdaş Sanat Bienali’de Türkiye’den Deniz Sağdıç, avizeyi; ekonomik ve sosyal sınıf imgesi olarak ele alan “Money Talks” isimli yerleştirmesiyle yer alıyor.

6. Selanik Çağdaş Sanat Bienali, insanlık tarihi boyunca anlam ve niteliği dönüşüme uğrayan ev kavramını, göçmenlik sorunlarının gündemden düşmediği bir dönemde “Ιmagined Homes” başlığı altında ele alıyor.

6. Selanik Çağdaş Sanat Bienali’nde yer alacak sanatçıların yarıdan fazlası yayınlanan açık çağrıya projelerini sunan sanatçılar arasından belirlendi. Sadece Yunanistan dışından 1352 farklı sanatçı projeleriyle çağrıya cevap verdi. Bienalin küratöryal ekibi tarafından açık çağrıya proje sunan sanatçılardan belirlenen 35 tanesi ana sergide çalışmalarıyla yer alacak.